Bileteviniz.Com "online seyahat rehberiniz"
 
Bilgi ve Rezervasyon : 0 (212) 695 7373 | 0 (850) 466 1 466 | 0 (532) 755 0849
Bileteviniz Facebook Sayfası Bileteviniz Twitter Sayfası Bileteviniz Google Plus Sayfası
Sepetim | Ülke Rehberi | Sıkça Sorulan Sorular | Uçuş Bilgileri | Grup Rezervasyonu | Hakkımızda | Acente Girişi | İletişim
Qatar Airways
İç Hat THY ve Anadolujet Biletleri İçin Tıklayınız
Qatar Airways Uçak Bileti Sorgula
Nereden
Bölge ya da havalimanının ilk 3 karakterini yazıp, açılan listeden seçiminizi yapınız.
Nereye
Gidiş Tarihi Saat
Dönüş Tarihi Saat
1. Uçuş
Kalkış Yeri
Varış Yeri
Uçuş Tarihi
2. Uçuş
Kalkış Yeri
Varış Yeri
Uçuş Tarihi
 
3. Uçuş
Kalkış Yeri
Varış Yeri
Uçuş Tarihi
 
4. Uçuş
Kalkış Yeri
Varış Yeri
Uçuş Tarihi
Uçuşlar      Uçuşlar
Sınıf
Havayolu
Lütfen Yolcu Sayılarını Seçiniz Diğer Yolcu Tipleri
Yetişkin Çocuk Bebek
Lütfen Çocuk Yaşlarını Giriniz (3-12)
1. Çocuk 2. Çocuk 3. Çocuk 4. Çocuk
Genç Öğrenci 65+ Yaş Denizci
Duyurular
 

Qatar Airways Online Uçak Bileti ve Seferleri

İstanbul'dan Dubai'ye 143 Euro'dan başlayan fiyatlarla

 
Kurallar
 

Qatar Airways Genel Kuralları

 

    Qatar Airways Bilet Ücreti ve Seçilen Parkur

 

Bilet ücretleri yolculuğun başladığı ülkede geçerli olup, bilet başka bir ülkeden satın alındığında; bilet ücreti, ücretin kuralı ve sezonuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

 

    Web Sitemiz aracılığıyla Qatar Airways ‘ndan yapacağınız rezervasyonlarda bir defada en fazla dört yolcu ve dört uçuş için rezervasyon yapma imkânı bulunmaktadır. Qatar Airways Online Biletlerini ve rezervasyonlarını web sayfamız üzerinden değişiklik yapılması ve iptal edilmesi mümkün değildir. Rezervasyon ve Parkur değişikliği işlemlerini  +90 (212) 695 7373 nolu çağrı merkez aracılığıyla yapabilirsiniz. Uluslar arası sivil havacılık dilinin ve otomatik veri tabanının İngilizce olması nedeniyle Qatar Airways Dış hat ücret notları Türkçe olarak görüntülenmemektedir. Qatar Airways bilet bedeli, yolculuğun başladığı ülkeye göre belirlenen para birimi cinsinden hesaplanır.

 

Havaalanı Kontrolü

 

·        Qatar Airways Taşıma Genel Şartlarına, trafik belgelerinin doğru kullanımına uyulup uyulmadığı konularında kontroller yapıp, gerekli durumlarda kullanılan ile kullanılması gereken fiyat arasındaki farkı talep etme hakkını saklı tutar. Bu talebin reddedilmesi durumunda ise yolcu uçağa alınmaz.

 

Qatar Airways Ödeme

 

Kredi Kartı ile Ödeme

Qatar Airways Güvenlik nedeni ile rezervasyon sırasında kredi kartınızın üç haneli güvenlik kodunu (CVC Numarası) girmeniz istenecektir. Güvenlik kodu kredi kartınızın arkasında, imza hanesinde bulunan kredi kartı numarasından sonra yer alan son üç rakamdır.

 

      Qatar Airways bilet alımını onayladığınızda bilet tutarı ( vergi ve diğer masraflar dâhil) ödeme için kullanılan kredi kartından tahsil edilir. Ödeme yapılan kredi kartının sahibinin seyahat edecek yolculardan biri olması zorunluluğu yoktur. Web Sitemiz aracılığıyla Qatar Airways ‘ndan yapılan rezervasyon ve bilet fiyatları yalnızca kredi kartı ile online alımlarda geçerlidir, şubelerimiz ve çağrı merkezimizden alınan biletlerde farklı servis bedeli uygulanmaktadır. Yolcunun, Qatar Airways bileti üzerinde değişiklik/iptal/iade talep etmek üzere ofisimize, çağrı merkezimize başvurması durumunda işlemi gerçekleştirdiği bilgileri teyit etmesi veya kimlik ibrazında bulunması istenmektedir. Qatar Airways biletleri için internet üzerinden alınan ödemelerde sadece Visa ve MasterCard kabul edilmektedir. Bu işlemlerin tümünde 3D Secure güvenlik doğrulaması yapılmaktadır. Qatar Airways biletleri için internet sayfamızda bazı bankaların kampanya ve dönemlere göre taksit seçenekleri gibi olanaklar sunulmaktadır.

 

3D Secure

 

3D Secure, internette alışveriş işlemlerinin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş olan bir kimlik doğrulama sistemidir. Sistemin Visa kredi kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına “Verified by Visa", MasterCard kredi kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" isimleri verilmektedir.

 

3D Secure Uygulamasına nasıl üye olabilirim?

 

·        Sisteme kayıt olmak çok kolaydır.

·        Kartınızı çıkaran banka 3D Secure uygulamasını destekliyor ise ister alışveriş öncesinde ister alışveriş sırasında açılacak olan 3D Secure penceresi aracılığıyla sisteme kayıt olabilirsiniz.

·        Kayıt sırasında, yalnızca 3D Secure işlemlerde kullanacağınız bir şifre ile kişisel bir mesaj tanımlamanız gerekmektedir.

·        Kayıt olduktan sonra alışveriş işleminize kaldığınız yerden devam ederek işlemi güvenli bir biçimde tamamlayabilirsiniz.

 

Uygulama Nasıl Çalışmaktadır?

 

·        Web sayfamızın online bilet bölümünden Qatar Airways bileti alımı gerçekleştirmek üzere uçuş, yolcu ve kart bilgileri girilir.

·        Kartla yapılan işleme onay alınması aşamasında, ekrana çıkan pencerede 3D Secure işlemlerde görüntülenmek üzere daha önceden tarafınızca belirlenmiş olan kişisel mesaj görünür. Bu mesaj işlemin bankanız tarafından onaylanmakta olduğunu gösterir.

·        Ekrandaki ilgili alana 3D Secure işlemlerde kullandığınız şifrenin girilmesi gerekmektedir.

·        Şifrenin doğrulanmasının ardından işlem bankadan onay alınarak sonuçlandırılır.

·        Böylelikle ödeme işlemi güvenli bir biçimde tamamlanır ve kart sahibi Qatar Airways bilet alım sayfasına geri döner.

 

Teslimat Seçenekleri

 

·        Web sitemizde Qatar Airways elektronik bilete uygun biletler düzenlenmektedir.

·        Elektronik bilete uygun biletlerin her hangi bir şekilde basılı evrak ihtiyacı bulunmamaktadır.

·        Rezervasyon Numaranız, Bilet Numaranız ve Kimliğiniz ile Qatar Airways ‘nın belirlemiş olduğu sürelerde havaalanında olmanız yeterlidir.

·        Web sayfamız üzerinden yapılan bütün işlemler sisteme girmiş olduğunuz e-posta adresine biletleriniz e-posta olarak gönderilmektedir. E-Posta servisinde doğabilecek aksaklıklardan şirketimiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz ve hak iddia edilemez.

 

Fatura Teslimatı

 

·        Web sayfamızdan Qatar Airways bileti satın alırken girmiş olduğunuz fatura bilgilerine faturanız gönderilmektedir.

·        Faturanın ulaşmaması ve doğabilecek teknik aksaklıklarda +90 (212) 695 7373 nolu çağrı merkezimizi arayarak muhasebe departmanı ile görüşmeniz gerekmemektedir.

·        Fatura düzenlenmiş Qatar Airways biletinin iptal edilerek iade talep edilmesi durumunda fatura düzenlenmiş, tüzel kişi/firmanın yapılacak iade miktarı kadar tarafımıza iade faturası düzenlemesi gerekmektedir,  düzenlenen iade faturasının aslı muhasebe departmanımıza ulaşıncaya kadar hesaplanmış olan iade tutarı iade edilmeyecektir.

·        Oluşabilecek aksaklıklardan şirketimiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz ve hak iddia edilemez.

 

Sadece Rezervasyon

·        Web sayfamız üzerinden Qatar Airways rezervasyonu yapabilmek için 48 saat den fazla süre kalması gerekmektedir.

·        Qatar Airways uçuşları için oluşturulan ön rezervasyonlarda bir problemle karşılaşılmaması için, bilet kesiminin son dakikalara bırakılmaması, opsiyon süresinden en az iki saat önce biletleme işleminin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir.

·        Web sayfamız üzerinden yapılan Qatar Airways ön rezervasyonlarında, her bir yolcu varış/çıkış parkuru ve birbirine yakın tarihler için yalnızca bir koltuk için yer tutma hakkına sahiptir.

·        Qatar Airways aynı yolcu için çift rezervasyon/çift segment/ alternatif segment oluşturulması durumunda mevcut rezervasyonları opsiyon sürelerinden önce iptal edebilme hakkına sahiptir. Bu gibi hatalardan doğacak mağduriyetlerde Web sayfamız ve Şirketimiz sorumlu tutulamaz.

·        Qatar Airways Opsiyon süresi geçmiş her türlü ön rezervasyonu iptal etme hakkına sahiptir.

·        Qatar Airways teknik alt yapısı izin verdiği sürece web sayfamız üzerinden ön rezervasyonunuzu elektronik bilete çevirebilecektir

·        Qatar Airways rezervasyonlarını teknik alt yapı izin vermediği durumlarda +90(212) 695 7373 nolu çağrı merkezimi arayarak satın alama işlemi yapılabilecektir.

 

İade/İptal/Değişiklik Hakkında

 

·        Web sayfamız üzerinden satın almış olduğunuz Qatar Airways biletini havayolu tarafından konulmuş kurallara göre iptal/değişiklik/iade hakları verilmektedir. Bunun dışında hiçbir şekilde iade/iptal/değişiklik işlemi yapılamamaktadır.

·        İnternet üzerinden yapılan ödemelerde, iadesi mümkün olan biletlerin, iade işlemleri sadece bilet satın alma işlemlerinde kullanılan kredi kartına yapılır.

·        Web sayfamız üzerinden alınmış biletlerde iptal/değişiklik/iade talep edilmesi durumunda servis Ücreti iade edilmeyecek olup, ayrıca servis ücreti uygulanabilmektedir.

 

Önemli Hususlarda Hatırlatma

 

Qatar Airways zaman, zaman uçuşların kapasitesi üzerinde satış yapabilmektedir. Bu nedenle konfirme bileti ve rezervasyonu olduğu halde, uçuşu temin edilemeyen yolcularımızın Qatar Airways dayanışma sisteminden faydalanmaları için check in kontuarlarına başvurmaları gerekmektedir.

Bu tarz durumlarda doğabilecek aksaklık ve sorunlardan hiçbir şekilde web sayfamız ve şirketimiz sorumlu tutulamaz ve hak iddia edilemez.

Qatar Airways rezervasyon opsiyon tarihinde ve uçuşlarla ilgili bilgilerde değişik yapma hakkına sahiptir bu tür değişikliklerden doğacak sorunlardan web sayfamız ve şirketimiz sorumlu tutulamaz.

 

 

Bagaj Hakları

 

Qatar Airways , uçuşun başladığı noktaya, bilet sınıfına, ücret sınıfına göre bagaj kg hakkını değiştirebilmektedir. Fazla bagaj için havaalanında ekstra ücret talep edebilmektedir.

 

 

Qatar Airways , düzenlemiş olduğu kampanyaları, kuralları ve hakları haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.

 

 
Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Hakkımızda | Uçuş Bilgileri | Grup Rezervasyonu | Uçak Bileti | Havayolları | Ülke Rehberi | İletişim
SSL Sertifikası - Internnete Güvenli Alışveriş Türsab Belgesi - Ardasa Turizm IATA Belgesi - Ardasa Turizm
Çağrı Merkezi
Çağrı Merkezi Telefon Numarası +90(212) 695 7373
+90(850) 466 1 466
+90(532) 755 0849
Avcılar Ofis
T: +90(212) 695 2727
F: +90(212) 509 8448
İkitelli Ofis
T: +90(212) 549 6363
F: +90(212) 549 2270
Harbiye Ofis
T: +90(212) 509 8686
F: +90(212) 230 8786
Copyright © Bileteviniz.Com Tüm Hakları Saklıdır. Designed by Ardasa Turizm Tic. Ltd. Şti. | Bileteviniz.Com bir Ardasa Turizm Markasıdır.